Fostul baron PSD de Giurgiu, Niculae Bădălău (60 de ani), are o beizadea care se scaldă în bani, în lux și în amantâcuri mondene. Niculae Bădălău a fost senator și s-a retras pe funcția de vicepreședinte al Curții de Conturi. Fiul său, Gabriel Bădălău (32 de ani), s-a retras în aceste zile la Dubai. Și deși e încă însurat cu cântăreața Claudia Pătrășcanu (41 de ani), cu care are doi copii, Bădălău-junior a plecat în Emirate alături de Bianca Drăgușanu (38 de ani), care până de curând era soția crudului interlop Alex Bodi.
Marți, 5 ianuarie, Gabi Bădălău și Bianca Drăgușanu au fost surprinși împreună într-un magazin de lux dintr-un mall din Dubai. Chiar dacă nu și-a încheiat socotelile cu mama copiilor lui, Claudia Pătrășcanu, cu care se află îana proces de divorț, Bădălău-junior a simțit nevoia să plece din România în Dubai, acolo unde a întâlnit-o pe Drăgușanca.
Cei doi amorezi au făcut cumpărături de la magazinele de lux din mall și s-au bucurat unul de compania celuilalt. Vedeta mondenă a plecat în Dubai înainte de Revelion, acolo unde a petrecut alături de prietena ei, Ramona Gabor (sora Monicăi Gabor-Columbeanu). Aceeași Monica Gabor cu care Gabi Bădălău a avut o relație în urmă cu mai mulți ani.
Bădălău-junior a ajuns în Emirate luni, 4 ianuarie. El nu a mers singur, ci i-a luat în Dubai și pe Florin Salam și Roxana Dobre.
După ce au apărut imaginile cu ei doi, Gabi Bădălău a făcut primele declarații despre relația pe care o are în prezent cu Bianca Drăgușanu. El a recunoscut că s-a văzut cu vedeta, însă susține că nu ar fi nimic mai mult decât o relație de prietenie.
„Sunt un bărbat liber și asumat. Bianca este o femeie superbă și deșteaptă, pe care orice bărbat și-ar dori-o ca iubită sau parteneră, dar deocamdată nu e nimic între noi. Doar am ieșit împreună. Nu știm ce ne rezervă viața”, a spus Gabi Bădălău pentru Spynews.
Bianca Drăgușanu a declarat că deşi „Bădălău jr. este un gentelman”, deocamdată nu este vorba despre o relaţie. Ea nu a exclus însă varianta unei posibile legături în viitor, mai ales că este „singură şi asumată”.
Se pare că întâlnirea din Dubai nu este prima, pentru că cei doi și-ar fi petrecut Crăciunul în Poiana Brașov, alături de mai mulți prieteni. A doua zi după Crăciun, Bianca Drăgușanu a petrecut alături de Florin Salam și Roxana Dobre, unde ar fi fost prezent și Gabi Bădălău.
Claudia Pătrăşcanu: „Nelipsitul tată este ocupat cu «divele»”
Claudia Pătrăşcanu, încă soţia lui Gabi Bădălău, a recţionat dur la vederea imaginilor cu Bianca Drăguşanu în Dubai. Ea a scris pe Facebook că Bădălu-junior ar fi trebuit să se prezinte la Direcţia de Protecţie a Copilului, pentru consilierea în legătură cu cei doi copii pe care-i au împreună și care ar putea fi afectați de divorțul părinților. În loc să meargă la Direcția Copilului, beizadeaua lui Bădălău dar el a ales să meargă în Dubai, unde-l aștepta Bianca Drăgăşanu.
Claudia Pătrășcanu și Gabi Bădălău se află în plin scandal de divorţ şi se luptă pentru custodia celor doi copii şi pentru partaj.
![](https://ziaristii.com/wp-content/uploads/2021/01/Gabi-Bădălău-Claudia-Pătrășcanu-1024x576.jpg)
Precizările tăioase ale Claudiei Pătrășcanu
„Am fost invitată împreună cu tatăl copiilor mei să participăm la o ședință de consiliere, care are drept scop consilierea noastră în ceea ce-i privește pe copiii noștri.
Altă invitație, altă ignorare din partea tatălui copiilor… A urmat așteptarea până în jurul orei 13.45, resemnarea… și în final alte surprize…
Și nu ma refer la o surpriză plăcută din partea tatălui copiilor… în sensul că ar fi dat curs invitației DIRECȚIEI GENERALE DE ASISTENȚĂ și PROTECȚIE a COPILULUI, ci mă refer la altă știre mondenă, unde ne(lipsitul) tată este ocupat cu «divele… Imaginile grăiesc , cuvintele sunt de prisos”.