vineri, martie 29, 2024
AcasăFără categorieZiua de 6-0, 6-0 a Simonei Halep. În "sferturi", adversară tare: Ashleigh...

Ziua de 6-0, 6-0 a Simonei Halep. În „sferturi”, adversară tare: Ashleigh Barty

-

Simona Halep a obținut a treia victorie la Madrid, cu un scor rarisim în tenis: 6-0, 6-0 cu slovaca Viktoria Kuzmova, jucătoare de Top 50 mondial.

În sferturi de finală, Simona o va întâlni pe australianca Ashleigh Barty (locul 9 WTA), jucătoare de Top 10 mondial și finalistă în Cupa Federației.

Aflată pe locul 3 mondial, românca arată o formă foarte bună la Madrid. Ea nu a pierdut niciun set până acum, dominând autoritar toate partidele disputate.

Simona Halep a câștigat turneul de la Madrid (organizat de Ion Țiriac) de două ori: în 2016 și 2017.