joi, iulie 24, 2025
AcasăDezvăluiriMinciuna și șpaga lui Piedone: s-a cazat la hotelul lui Rușanu în...

Minciuna și șpaga lui Piedone: s-a cazat la hotelul lui Rușanu în timpul controlului! A plătit o cameră, a ocupat trei

-

O minciună grosolană îl înfundă definitiv pe Cristian Popescu Piedone, în afacerea „ANPC – Hotel Internațional”. El a susținut că nu s-a cazat la hotelul lui Dan Radu Rușanu, pe care tocmai îl controla și-l lăuda deșănțat, după ce-și anunțase ilegal controlul. În realitate, nu doar că s-a cazat, ci a ocupat trei camere și a plătit una singură! Documentele îl zdrobesc.

Cristian Popescu Piedone a fost cazat la Hotelul Internațional din Sinaia în ziua controlului pe care l-a anunțat înainte, conform unor documente consultate de G4Media. În calitate de șef al Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor (ANPC), el a închiriat trei camere, dar există factură doar pentru una singură.

Piedone a închiriat camerele cu numărul 705, 706 și 707, în perioada 6-8 martie, pe durata controalelor de pe Valea Prahovei, dar există o factură emisă de Hotel International doar pentru camera 707, în acest interval.

Piedone a plătit puțin peste 100 de euro (530 de lei) și încă 109 lei pentru produsele consumate de la mini-barul din cameră.

- Advertisement -

Întrebat, marți, dacă a stat cazat în Hotelul International în ziua controlului, Piedone a negat. ”În ziua controlului, nu”, a răspuns acesta marți seară, când a ieșit din sediul DNA pentru a doua oară în acea zi.

În realitate, conform stenogramelor DNA, le-a și pus în vedere celor de la Hotelul Internațional să-i pregătească „trei camere pe un etaj”. Nu una, ci trei! Iar Marin Mihai Daniel, angajatul lui Dan Radu Rușanu la Hotel Internațional, îi spunea unui apropiat: „E ăla, Piedone, p-aicea, în controale… E cazat la noi și…”

- Advertisement -

Așadar, era în controale și cazat în același timp!

De altfel, DNA precizează clar că Piedone s-a cazat la Hotel Internațional și a beneficiat de servicii pe perioada efectuării controalelor în stațiunile de pe Valea Prahovei.

Piedone este acuzat că a avertizat Hotelul International din Sinaia, deținut de familia fostului parlamentar Dan Radu Rușanu (PNL), înainte să-l controleze.

Puteți susține ZIARISTII.COM făcând o donație AICI. Vă mulțumim!

CITIȚI ȘI:

Sondajul care poate destrăma guvernarea: prăbușit la 13,7%, PSD e tentat să se „AUR-ifice” în opoziție!

EDITORIALE:

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisment -
- Advertisment -