vineri, martie 29, 2024
AcasăPariuri sportiveSuperStadionul Sibiului, inaugurat cu un meci contra liderului!

SuperStadionul Sibiului, inaugurat cu un meci contra liderului!

-

Arena din Sibiu a fost modernizată, iar sâmbătă, 10 decembrie, de la ora 19.00, va găzdui întâiul meci oficial. Iar partida care deja este ”sold-out” la bilete este una foarte interesantă.

Pe malul Cibinului vine Farul Constanța, liderul la zi din SuperLiga, cu 44 de puncte. Meciul este foarte important și pentru amfitrioni. Hermannstadt este pe 8, cu 27 de puncte, ieșind din Top 6 după ce mult timp a fost pe locurile de play-off. O eventuală victorie ar menține gruparea pregătită de Marius Măldărășanu cu șanse reale de calificare în play-off.

Vezi toată oferta Superbet pentru SuperLiga!

Calificați în „sferturile” Cupei

Hermannstadt și-a făcut o încălzire pe măsură pentru acest duel care contează pentru runda a 20-a din SuperLiga. În ultimul joc găzduit la Mediaș, sibienii au trecut cu 4-1 de Chindia, terminând pe primul loc în grupa D a Cupei României.

Victoria din Cupă le-a dat un imbold ardelenilor, cei care nu prea se descurcă în ultima perioadă în campionat. Hermannstadt are patru etape la rând fără triumf în SuperLiga. Ultima izbândă din campionate este cea din 31 octombrie, 2-0 la codașa CS Mioveni.

Mai mult, sibienii au pierdut ultimele patru jocuri de acasă din campionat! De altfel, bilanțul de pe teren prpriu din SuperLiga este modest, Hermannstadt adunând numai 13 puncte în calitate de amfitrioană.

Atenție: 14 meciuri din acest sezon de SuperLiga ale lui Hermannstadt au avut ”X” la pauză!

Descoperă ofertele fără egal și alege-ți promoția preferată de la Superbet!

Un singur eșec oficial în tot sezonul

Farul nu a pierdut niciun meci în grupele Cupei, dar a ratat accederea în sferturile de finală din pricina golaverajului inferior. Miercuri, dobrogenii au remizat acasă, 0-0 cu CFR, după ce au rămas din minutul 3 cu un om mai puțin, după eliminarea lui Borza.

Deocamdată, constănțenii au un singur eșec oficial în tot sezonul actual, un 3-4 la CS Universitatea Craiova, în 5 septembrie! În continuare, ”alb-albaștrii” au cel mai bun atac, respectriv cea mai bună apărare din SuperLiga, cu golaverajul 41-14.

Atenție: 4 din ultimele 5 deplasări oficiale ale constănțenilor au avut ”GG” la final!

Inspiră-te pentru bilete direct din SuperSocial, prima rețea de socializare a pariorilor!