miercuri, mai 8, 2024
AcasăPariuri sportiveSuper-ofertă pentru duminica derby-urilor în Europa

Super-ofertă pentru duminica derby-urilor în Europa

-

Primăvara vine cu un cadou pentru toţi iubitorii fotbalului, sub forma unei zile pline de meciuri la un super-nivel!

Prima duminică din luna martie propune jocuri pline de intensitate şi dramatism, din cele mai tari campionate ale Europei.

Derby-ul oraşului Manchester

Scena este pregătită pentru un duel palpitant între cele două mari echipe din oraşul Manchester. Ambele echipe vin după victorii în Cupa Angliei; City a avut chiar o prestaţie remarcabilă în victoria cu Luton (6-2), meci în care bombardierul norvegian Erling Haaland a înscris de 5 ori!

Performanţa incredibilă a lui Haaland, orchestrată de geniul belgianului Kevin De Bruyne, a asigurat locul „cetăţenilor” în sferturile de finală ale competiţiei, menţinând speranţa pentru o nouă „triplă”. În prezent pe locul secund în Premier League, City îşi propune să reducă diferența faţă de Liverpool, dar are de înfruntat o provocare serioasă, din partea unei echipe în plină revenire.

Jucătorii lui Manchester United, conduşi de olandezul Erik ten Hag, sunt hotărâţi să evite a treia înfrângere consecutivă pe terenul rivalei din oraş. În ciuda problemelor recente, inclusiv o înfrângere la limită în faţa lui Fulham, forma bună a lui United în deplasare este impresionantă, câştigând toate cele 6 meciuri din 2024.

City încearcă să-şi prelungească seria de 18 meciuri fără înfrângere, în timp ce United visează în continuare la un loc de Liga Campionilor.

Descoperă oferta de SuperPariuri pentru Man. City – Man. United!

Super-meci în sudul Italiei

Derby de gală și în Italia: Napoli – Juventus, pe „Stadio Diego Armando Maradona”, în cel mai aşteptat duel al etapei cu numărul 27 din Serie A.

Gazdele vin după victoria categorică de la mijlocul săptămânii, 6-1 împotriva lui Sassuolo, marcând prima victorie sub comanda lui Francesco Calzona. Vedeta nigeriană Osimhen a reuşit un hat-trick în această victorie impresionantă, iar aripa georgiană Kvaratskhelia a contribuit cu două goluri.

Pe de altă parte, Juventus se afla înaintea acestei etape la 12 puncte în spatele liderului Inter Milano. Runda anterioară a adus pentru Juventus o victorie muncită împotriva lui Frosinone (3-2), prin golul salvator marcat de Rugani în minutul 90+5!

Meciul promite să fie un test al formei recăpătate de Napoli și al capacității lui Juventus de a reduce decalajul în cursa pentru titlul din Serie A.

Descoperă oferta de SuperPariuri pentru Napoli – Juventus!

Derby-uri la marginile Europei: Beșiktaș – Galatasaray și Porto – Benfica

Tot duminică, de la ora 18.00, „fierbe” Turcia! Galatasaray vrea să răzbune eliminarea din „sferturile” Cupei Turciei printr-o victorie pe terenul rivalei Beşiktaş. Totodată, Galata trebuie să-şi consolideze poziţia de lider. Tot o cursă în doi va rămâne pentru titlul de campioană – între Galatasaray şi Fenerbahce – chiar dacă Beşiktaş va obţine toate cele trei puncte.

Descoperă oferta de SuperPariuri pentru Beşiktaş – Galatasaray!

Weekend-ul se termină cu „O Classico”, derby-ul dintre FC Porto şi Benfica Lisabona. Diferenţa din clasament dintre Benfica şi Sporting Lisabona este extrem de mică, iar Porto poate reveni în cursa pentru titlul de campioană printr-o victorie în partida de duminică seară.

Descoperă oferta de SuperPariuri pentru Porto – Benfica!