sâmbătă, aprilie 27, 2024
AcasăPariuri sportiveE weekend de Liga Campionilor: CSM București, foarte aproape de "sferturi"

E weekend de Liga Campionilor: CSM București, foarte aproape de „sferturi”

-

Sâmbătă și duminică se joacă returul „optimilor” din Liga Campionilor la handbal feminin. Emoții mari pentru toate echipele, dar mai ales pentru CSM București, care se află la doar un pas de faza „sferturilor”.

Găsește-și inspirația în SuperSocial!

Cu gândul la calificare

Sâmbătă, de la 19.00, se joacă partida Kristiansand (Norvegia) – Debrecen VSC Schaeffler (Ungaria). În tur, multe confruntări s-au terminat cu scoruri neașteptate, acesta fiind și cazul lui Kristiansand. Campioane în ultimele 3 sezoane, Viperele s-au impus la diferență de doar un gol (29-28). Ce-i drept, vor juca returul pe teren propriu și sunt șanse mari să se impună fără probleme. La Superbet, cota pe victoria lui Kristiansand este 1,25, iar victoria lui DVSC are cota 5,50.

Duminică, de la 15.00, se joacă Herning-Ikast (Danemarca) – Bietigheim (Germania). În tur, Bietigheim a câștigat la două goluri diferență (29-27), iar acum presiunea este mare pentru daneze. La Superbet, ai cota 1,33 pe victoria lui Herning-Ikast și 4,40 pe reușita lui Bietigheim.

Verifică toate cotele Superbet pe meciurile din Liga Campionilor la handbal feminin!

Duminică, de la 17.00, este programat derby-ul balcanic CSM București (România) – Krim Ljubljana (Slovenia). După ce au câștigat detașat meciul din weekendul trecut, în deplasare, cu 30-24, tigroaicele au drumul liber spre „sferturi”. Vor juca returul la București, iar susținerea fanilor din tribune va conta mult. La Superbet, cota pe victoria lui CSM este 1,38. Victoria lui Krim Ljubljana este cotată cu 4,40.

Duminică, de la 19.00, se joacă Brest Bretagne (Franța) – Ferencvaros Budapesta (Ungaria). După ce, în weekend-ul trecut, Brest Bretagne a câștigat în Ungaria cu scorul 30-28, franțuzoaicele sunt așteptate să facă spectacol pe semicerc la ele acasă. Ai cota 1,53 pe victoria lui Brest Bretagne și 3,40 pe succesul lui Ferencvaros.